Forældresamarbejde

Det er vigtigt, at der er en god kontakt mellem dagplejehjemmet og barnets hjem og mellem forældrene og dagplejekontorets personale.

Den kommunale dagpleje bygger på gensidig tillid, forståelse og samarbejde.

Når du afleverer dit barn til dagplejeren, har du nogle forventninger om dit barns pasning. Forventningerne kan der kun gisnes om, hvis du ikke fortæller om dem. Derfor vil du måske opleve dagplejeren spørge dig om, hvordan dit barn har sovet, spist osv. - alt sammen oplysninger der er vigtige for dit barns pasning.

Hvis der skulle blive uoverensstemmelser, er det vigtigt at tale om dem med dagplejeren og/eller dagplejepædagogen.

Forældrebestyrelsen

Dagplejen i Randers Kommune har en forældrebestyrelse. På nedenstående sider finder du en oversigt over medlemmerne af forældrebestyrelsen og referater fra forældrebestyrelsesmøderne.

Medlemmer:

 

 

Forældrebestyrelsen 2019 – 2020 Forældre:

Formand

Line Meier (2 år)

Vandsværksvej 10

8940 Randers SV

Tlf. 41 59 74 68

Line.meier@hotmail.com

Næstformand Louise Kristensen (2 år)

Kamilledalen 29

8930 Randers NØ

Tlf. 60 72 63 42

Kristensen88@gmail.com

Stoil Zaylov (2 år)

Kærgade 86

8940 Randers SV

Tlf. 71 78 39 38

Stservice82@gmail.com

Tania Krieg (2 år)

Hadsundvej 513

8983 Gjerlev

Tlf. 61 70 40 61

taniakrieg@live.dk

Mette Andi Lildholdt Brok (2 år)

Udbyhøjvej 118 1th

8930 Randers NV

Tlf. 42 65 58 04

mellemulle@gmail.com

Janni Svendsen (2 år)

Turkisdalen 19

8930 Randers NV

Tlf. 23 27 59 53

jannisvendsen@yahoo.dk

Sisse Østergaard Andersen (2år)

Skolevangen 8

8983 Gjerlev

Tlf. 25 72 32 65

Sisse.keller@live.dk

Jonas Bødker-Iversen (1 år)

Sandagervej 17

8960 Randers SØ

Tlf. 21 84 06 41

jonas@kvistjensen.dk

Ditte Hansen (1 år)

Gl. Jennumvej 9 2th Dør 24

8930 Randers NØ

Tlf. 60 19 90 51

Dittemariehansen@icloud.com

Tom Hedegaard Jensen (1 år)

Gl. Hobrovej 87

8920 Randers NV

Tlf. 22 63 64 94

thjensen@outlook.com

Tanja Arnholtz Nielsen (1 år)

Laksevej 13

Frisenvold

8940 Randers SV

Tlf. 60 92 15 73

post@tanjas.dk

Camilla Thygesen Larsen (1 år)

Nørre Allé 3

8930 Randers NØ

Tlf. 24 25 42 56

Camillalarsen89@gmail.com

Julie Bay Østergaard (1 år)

Frisenvoldvej 15

Frisenvold

8940 Randers SV

Tlf. 87 55 49 86

juliebayoestergaard@gmail.com

 

Suppleant:

Mia Krogh Andersen

Lodsvejen 46

8930 Randers Nø

Tlf. 22 92 96 95

Mia.krogh.a@gmail.com

Birthe Olesen

Rugvænget 10

8920 Randers NV

Tlf. 22 46 34 03

Olesen.birthe@gmail.com

Mikkel Jakobsen

Struervej 10

8940 Randers SV

Tlf. 25 21 04 19

mikkeljakobsen@yahoo.com

 

 

 

Formand

 

 

 

 

 

Jonna Eriksen
Jeppesminde 6
8960 Randers Sø
Tlf.: 24 79 65 18
eriksenjonna@gmail.com

Tina Eriksen
Jebjergvej 8, Løjstrup
8870 Langå
Tlf.: 29 28 07 28
tinalundgaard@hotmail.com

Annette Rasmussen
Raisløkke 12, Mellerup
8930 Randers NØ
Tlf.: 86 44 11 59
dpnette@gmail.com

Pia Pedersen

Frejasvej 8

8981 Spentrup

tlf. 61697975

frejasvejotte@gmail.com

 

 

Annette Jessen

Helmsvej 25

8870 Langå

tlf 51862866

annettesjessen@gmail.com

 

Helle L. Jensen
Grenstenvej 23
Stevnstrup
Tlf.: 28 89 82 51
fam.frankjensen@gmail.com

Anni Kondrup

Poppelvej 25 B

8930 Randers NØ

Tlf. 52 58 54 18

a.j.kondrup@webspeed.dk

Pia Espersen
Bane Alle' 5
8981 Spentrup
Tlf.: 40979730

piaespersen@live.dk

 

Annette Jessen

Helmsvej 25

8870 Langå

tlf. 51862866

annettesjessen@gmail.com

 

Lone Kvist Lauridsen
Dagplejepædagog
Tlf.: 89 15 14 54 eller 29 36 22 21
lone.kvist.lauridsen@randers.dk



Hanne Garne
Dagplejepædagog
Tlf. 89 15 14 26 / 29 26 50 31

Hanne.garne@randers.dk

 

Suppleant.


Pia H. Koch

Dagplejepædagog

Tlf. 89 15 14 35 / 29 26 50 84

Pia.hvilshoj.koch@randers.dk

 

 

Dagplejeleder:

Susanne Lyholm Andersen
Dagplejeleder

Tlf. 89 15 18 98 / 30 69 87 84

susanne.lyholm.andersen@randers.dk